Scroll to top

Antika Radyolar; Pikaplar, Gramafonlar, Müzik Setleri, Ses Sistemleri

Kısaca antika radyo

Radyo, elektromanyetik radyo dalgalarındaki ses titreşimlerini önce elektronik ortama sonra da sese çeviren bir alettir. İlk başta gemilerin sahille iletişimini sağlamak için kullanılan radyo, yıllar geçtikçe deniz aşırı haberleşme dahil birçok yerde kullanılmaya başlandı.

Kısaca pikaplar, gramofonlar

Pikap ve gramofonlar, plaklar üzerine kaydedilmiş ses sinyallerini okumayı sağlayan kaynak cihazlarıdır. Gramofonlar sadece taş plak çalarlar. Fakat pikaplar 33 ve 45’lik plakları çalabilirler. Bundan dolayı genel kullanıcı için pikaplar daha uygundur.

Antika radyolar ve pikaplar yıllardır evlerimizde bize gerek keyif gerekse dünyadan haberler taşıyan aletler olmuşlardır. Günümüzde artık daha teknolojik şekillerde bu ihtiyaçlarımızı karşılasak da yaşadığımız anıların ve duyguların şahitleri olan bu aletleri hala evimizin güzel bir köşesinde saklamaktayız. Örneğin bir plaktan dinlenilen o eski şarkıların bize hissettirdiği duyguyu başka nerde hissedebiliriz ki?

ELİNİZDE ANTİKA OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜĞÜNÜZ KLASİK MODEL RADYOLAR, ANTİKA PİKAPLAR, ANTİKA GRAMAFONLAR, MÜZİK SİSTEMLERİ,KATEDRAL MODELİ RADYOLAR, SALON TİPİ RADYOLAR, PİKAPLI RADYOLAR, ASKERİ RADYOLAR, YUVARLAK EKRANLI RADYOLAR, DÜZ EKRANLI RADYOLAR, LAMBALI RADYOLAR, TRANSİSTÖRLÜ RADYOLAR VARSA BİZİ ARAYIN. ANTİKA ALANLAR OLARAK DEĞERİ ÜZERİNDEN EN İYİ TEKLİFİ VERELİM.

Detay için 0532 797 0999 Numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

Klasik model radyolar
Katedral modeli radyolar
Salon tipi radyolar
Pikaplı radyolar
Askeri radyolar
Yuvarlak ekranlı radyolar
Düz ekranlı radyolar
Lambalı radyolar
Transistörlü radyolar