Scroll to top

Antika Tüfek, Tabanca, Piştov, Kılıç, Kama, Hançer

İnsanlığın ilk dönemlerinden beri insanlar birbirleri ile savaşmaktadırlar. Bunu yaparken de karşı tarafa daha çok zarar verebilmek için çeşitli aletler kullanmışlardır. Savunma veya saldırı amacıyla kullanılan herhangi bir alete silah diyebiliriz. Silahlar, bıçak ve kılıç gibi kesici aletlerden, top ve tüfek gibi patlayıcı ekipmanlara kadar geniş bir yelpazede yer almaktadırlar.

Tarihçe

Ateşli silahlar yüzyıllardır kullandığımız teknolojilerdir. İlk defa MS 1250 civarlarında Çin’de kullanıldığı düşünülmektedir. Bunlar da çoğunlukla top tarzı büyük makinelerdi.

Nasıl Çalışırlar?

Çalışma prensibi genelde şu şekildedir: ateşleme iğnesi ya da elektrik akımıyla ateşlenen kapsül barutu tutuşturur. Barutun yanmasıyla ortaya çıkan sıcak gazın basıncı mermi çekirdeğini hareket ettirir ve çekirdek namlu ağzından oldukça yüksek bir hızla hedefe doğru fırlar.

Küçük ateşli silahlar ile ağır ateşli silahların mermileri birbirinden farklıdır. Tabanca, tüfek gibi küçük silahların mermileri çarpmanın etkisi ile hedefi deler. Ancak top gibi büyük çaplı, ağır ateş gücüne sahip silahların mermileri hedefle temasa geçtiğinde patlayarak çarptıkları alanda etki gösterirler.

Çeşitler

ANTİKA TÜFEK, TABANCA, PİSTOL, ANTİKA KILIÇ KAMA HANÇER SİLAH VE TÜFEK, ÇAKMAKLI TÜFEKLER, DOLMA TÜFEKLER, GERGADAN BOYNUZU TABANCA VE TÜFEKLER, KALE TÜFEKLERİ, NİŞANDAR TÜFEĞİ, SAVAKLI TÜFEKLER, HER TÜRLÜ PİSTOL ÇEŞİTLERİ, ANTİKA TABANCA ALANLAR, ANTİKA PİŞTOV, ANTİKA TÜFEK, ANTİKA TABANCA, ANTİKA ASKERİ TECHİZAT

Sizin de evinizde babadan dededen kalma antika silahlar varsa bizi arayın. ANTİKA ALANLAR olarak değeri üzerinden en iyi teklifi verelim.

Detay için 0532 797 0999 Numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

Antika Tüfek, Tabanca, Pistol
Antika Kılıç Kama Hançer Silah Ve Tüfek
Çakmaklı Tüfekler
Dolma Tüfekler
Gergadan Boynuzu Tabanca Ve Tüfekler
Kale Tüfekleri
Nişandar Tüfeği
Savaklı Tüfekler
Her Türlü Pistol Çeşitleri
Antika Tabanca Alanlar
Antika Piştov
Antika Tüfek
Antika Tabanca