Scroll to top

Antika Fotoğraf Makinesi, Dürbün, Teleskop

Eski körüklü fotoğraf makineleri -Eski Ahşap kasalı fotoğraf makineleri -Tüm Eski lens çeşitleri -Eski sinema makineleri -Askeri dürbünler -Gemici dürbünleri -Opera dürbünleri -her türlü tripot -Antika teleskop çeşitleri

Fotoğraf makinesi nedir?

Eski fotoğraf makineleri temelde ışık yansıtma tekniği kullanılarak çalışan makinelerdir. İlk fotoğraf makineleri 18.yüzyılın sonuna doğru yapılan çalışmalar sonucu ortaya çıkmıştır. Basitçe anlatmak gerekirse fotoğraf makineleri çekilmek istenen objeden yansıyan ışığın, ışığa duyarlı yüzey üstüne üşmesi ve oraya hapsolma sonucu ortaya çıkan görüntünün elimize ulaşmasını sağlar. Günümüzde bu iş gelişen teknoloji ile çok daha karmaşık hale gelse de işin temeli bu şekildedir.

 

ESKİ KÖRÜKLÜ FOTOĞRAF MAKİNELERİ
ESKİ AHŞAP KASALI FOTOĞRAF MAKİNELERİ
TÜM ESKİ LENS ÇEŞİTLERİ
ESKİ SİNEMA MAKİNELERİ


 Whatsapp : 0532 797 0999

Dürbün ve teleskop nedir?

Milattan önce 3500’lü yıllarda Fenikelilerin camı icat etmesiyle başlayıp,1609 yılında Galileo ile ivme kazanan ve günümüze kadar ulaşan çok uzun bir hikayesi vardır. Basitçe objektif ve oküler adı verilen iki merceğin farklı açılar da kullanılmasıyla gözlemcinin baktığı uzaktaki nesneyi daha yakından görmesine olanak veren cihazların genel adıdır.

Teleskop ise gezegenleri ve yıldızları gözlemlemeyi sağlayan astronomların kullandığı rasathane cihazıdır.1608 yılında Hollandalı bir gözlük üreticisi tarafından icat edilmiştir. Prensip olarak dürbünle aynıdır.

ASKERİ DÜRBÜNLER
GEMİCİ DÜRBÜNLERİ
OPERA DÜRBÜNLERİ
HER TÜRLÜ TRİPOT
ANTİKA TELESKOP ÇEŞİTLERİ

Sizin de elinizde Antika Askeri Dürbün, Antika Gemici Dürbünü, Opera Dürbünü, Antika Tripot, Antika Teleskop, Kamera ve fotograf makinesi Objektifi  ve Lensi
var ise bizi  arayın.  ANTİKA ALANLAR OLARAK değeri üzerinden en yüksek teklifi verelim

Detay için 0532 797 0999 Numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.