Scroll to top

Antika Plaklar

Plak Nedir?

Plaklar ses veya müzikleri kaydetmek ve bu kaydettiğiniz ses veya müzik dosyalarını pikap, gramofon gibi cihazlardan dinlemek için PVC’den yapılan yani termoplastikten üretilen, üzerlerinde spiral ses izlerini bulunduran daire şekline benzer levhalardır. Pikap ve gramofon gibi cihazlar plaklar dönerken ses izlerini iğneleri sayesinde okur ve onları sese dönüştürür.

Plak Tarihi

Tarihteki ilk plaklar 1800’lü yıllarda ortaya çıkmaya başladı. 1900’lü yılların başlarında plaklar ilk çıkan plaklara göre daha gelişmiş bir şekilde üretilmeye başlandı. Bir dönem çok çok popüler hale gelen plaklar günümüzde o kadar sık kullanılmamaktadır.

Plaklar günümüzde yerini artık teknolojik cihazlar almaya başladı. Haliyle az kullanılmaya başlayan plaklar artık antika değeri görmektedir. Eski plaklar antika olarak kullanmaya başlandıktan sonra popülerliği artmıştır. Sizde antika olarak sevdiğiniz bir plak alabilirsiniz.

Eski Plak Alan Yerler, Taş Plak Alan Yerler
Eski bir plağa sahipseniz bunu antikacılara, koleksiyonculara satabilirsiniz. ANTİKA PLAK ALANLAR olarak ekspertiz ile elinizdeki tüm antika eşyaları değeri üzerinden en iyi teklifle satın alıyoruz.

Detay için 0532 797 0999 Numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

Related posts