Scroll to top

Antika Plaklar

Plak Nedir?

Plaklar ses veya müzikleri kaydetmek ve bu kaydettiğiniz ses veya müzik dosyalarını pikap, gramofon gibi cihazlardan dinlemek için PVC’den yapılan yani termoplastikten üretilen, üzerlerinde spiral ses izlerini bulunduran daire şekline benzer levhalardır. Pikap ve gramofon gibi cihazlar plaklar dönerken ses izlerini iğneleri sayesinde okur ve onları sese dönüştürür.

Plak Tarihi

Tarihteki ilk plaklar 1800’lü yıllarda ortaya çıkmaya başladı. 1900’lü yılların başlarında plaklar ilk çıkan plaklara göre daha gelişmiş bir şekilde üretilmeye başlandı. Bir dönem çok çok popüler hale gelen plaklar günümüzde o kadar sık kullanılmamaktadır.

Plaklar günümüzde yerini artık teknolojik cihazlar almaya başladı. Haliyle az kullanılmaya başlayan plaklar artık antika değeri görmektedir. Eski plaklar antika olarak kullanmaya başlandıktan sonra popülerliği artmıştır. Sizde antika olarak sevdiğiniz bir plak alabilirsiniz.

Eski Plak Alan Yerler, Taş Plak Alan Yerler
Eski bir plağa sahipseniz bunu antikacılara, koleksiyonculara satabilirsiniz. ANTİKA PLAK ALANLAR olarak ekspertiz ile elinizdeki tüm antika eşyaları değeri üzerinden en iyi teklifle satın alıyoruz.

Detay için 0532 797 0999 Numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

Plak alanlar, Plan alan yerler, Yerli plak alanlar, yabancı plak alanlar, 45lik plak alanlar, Long play plak alanlar, taş plak alanlar, İstanbul plak alanlar, istanbul taş plak alanlar , Kadıköy Plak alanlar, Beşiktaş Plak alanlar, Üsküdar Plak alanlar, Beyoğlu Plak alanlar, şişli Plak alanlar, İstanbul Plak alanlar, ankara Plak alanlar, izmir Plak alanlar, bursa Plak alanlar, bodrum Plak alanlar , Yerli plak alan yerler, yabancı plak alan yerler, 45lik plak alan yerler, Long play plak alan yerler, taş plak alan yerler, İstanbul plak alan yerler, istanbul taş plak alan yerler, Kadıköy Plak alan yerler, Beşiktaş Plak alan yerler, Üsküdar Plak alan yerler, Beyoğlu Plak alan yerler, şişli Plak alan yerler, İstanbul Plak alan yerler, ankara Plak alan yerler, izmir Plak alan yerler, bursa Plak alan yerler, bodrum Plak alan yerler